29 grudnia 2017

O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi o różnym zapleczu zawodowym i doświadczeniu życiowym.

Wśród nas są zarówno eksperci przez doświadczenie – osoby z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego, które ukończyły Kurs EX-IN, jak i eksperci przez wiedzę czyli specjaliści – psycholodzy, lekarze, psychoterapeuci i inni. Łączymy siły, aby promować i rozwijać ideę EX-IN, czyli ideę uczenia się od siebie nawzajem oraz współpracy na rzecz poprawy jakości usług psychiatrycznych.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy częścią międzynarodowego ruchu EX-IN, działającego w wielu krajach Europy. W trosce o jakość naszych usług pracujemy zgodnie ze standardami EX-IN, które sprawdziły się w wielu ośrodkach na świecie i są potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Jesteśmy w tej chwili jedynym certyfikowanym ośrodkiem w Polsce, prowadzącym profesjonalne szkolenia EX-IN® Ekspert przez doświadczenie w opiece psychiatrycznej®.

Szkolimy asystentów zdrowienia i edukatorów od 2013r. i jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy prowadzenie tego typu kursów w naszym kraju. Jesteśmy jedyną instytucją nadającą uznany w Europie certyfikat EX-IN, który uprawnia do pracy w roli asystenta zdrowienia i edukatora w opiece zdrowotnej.